Trener biznesu

/

Kim jest: trener biznesu?

Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym kim tak naprawdę jest trener biznesu. Jak będzie wyglądać jego sylwetka i czym będzie się zajmować? Takie pytanie pojawia się dość często i rzeczywiście warto się zastanowić nad tym jak wygląda kwestia pracy trenera biznesu. Jakie ma zadania do wykonania i w jaki sposób może je realizować.

Szkolenie biznesowe

Trener, który będzie szkolił powinien być dobre nastawienie, liczy się jego uśmiech a także należyty kontakt. Ubiór może być bardzo ważnym dodatkiem, który będzie budował jego wizerunek. Lecz jedno wypowiedziane zdanie mogło zmienić wszystko. Chodzi o słowa: prowadziłem wiele biznesów, ale ani jeden mi się nie udał. Takie stwierdzenie w jednym momencie sprawiło, że ocena tego trenera spadłą i właściwie wszyscy obecni byli już bardzo nieufni, raczej krytycznie do niego nastawieni. Byliśmy świadomi zamierzonej przez prowadzącego autoironii, ale słowa były dosłownie potraktowane i pierwsze wrażenie było złe.

Trener biznesu z powołaniem

To jak trener biznesu będzie w stanie sprzedać się uczestnikom szkolenia będzie decydować o jego potencjalnym sukcesie. Nie wystarczy być dobrym specjalistom w danej dziedzinie, ale liczy się również to jak inni będą nas odbierać i czy będziemy w stanie sprzedać naszą wiedzę. Każde słowo, każdy gest, to jak wyglądamy oraz jak się zachowujemy ma wpływ na skuteczność trenera oraz powodzenie projektu. Dlatego właśnie te poszczególne aspekty są liczne i czasami może się okazać, że zgranie tego wszystkiego nie będzie proste.

Rozwój projektu

Można się zastanowić jak powinna wyglądać sylwetka idealnego trenera biznesu. Na pewno musi przygotowywać szkolenia tak, że potem będzie w stanie je realizować. liczą się różne kwestie i dążenie do osiągnięcia odpowiednich efektów w zakresie tej tematyki, która dla nas będzie najważniejsza.

Intuicja dobrego trenera biznesu

Diagnoza potrzeb to klucz do sukcesu w pracy z różnymi osobami. Dobry trener biznesu musi tak zorganizować swoją pracę, że będzie ona podobna do tego jak studiuje się mapę przed wyjazdem. Dobry trener wie jaką drogą podąży i kiedy się w konkretnym miejscu pojawi. Musi to być doskonały specjalista, który w swojej branży będzie dobrze przygotowany i będzie pomagał uczestnikom szkoleń wdrażać zdobytą wiedzę w codzienne życie.

Umiejętności praktyczne wygląda na to, że są szczególnie ważne. Liczą się kompetencje i rzeczowe pokazanie klientom co można im zaproponować. Trzeba również ukazać te relacje między kosztami jakie będzie się podnosić, by w ogóle udało się wypracować jakiś zysk.